Kostplan d. 6. juli 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Ærter5035147
Gulerødder20072301
Græsk farsbrød90180754
Ovnbagt laks2806272625
Kalkunbryst (rå)120137574
Skummetmælk20070293
Majs5040167
11614861
Aftensmad
Sriracha (chili-sauce)322396
Agurk22925105
Jasmin ris (ukogt)1003401424
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)198200837
5882462
Dessert
Pink lady æble2144603
Energi i alt:18937926

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 161 g
Kulhydrater 163 g
Fedt 65 g