Kostplan d. 26. september 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Cherry tomater10029121
Ingefær shot med chili og frugter150209
Minimælk20080335
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)230228955
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Peberfrugt501667
Ærter5035147
Majs5040167
Gulerødder20072301
Hvidkål20060251
7683215
Aftensmad
Chili228
Agurk1701980
Cherry tomater10029121
Gulerødder25793389
Fuldkornspasta (ukogt)2006662788
Kyllingeunderlår (rå)33781583
Kyllingeoverlår (rå)1160670
Sriracha (chili-sauce)302188
13685728
Dessert
Müsli Mixed643011260
Chiafrø1568285
Skummetmælk12041172
4101717
Energi i alt:254610660

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 205 g
Kulhydrater 281 g
Fedt 67 g