Kostplan d. 30. september 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Oksebryst3003871620
Mørksej150122511
Majs5040167
Broccoli10031130
Minimælk20080335
Cherry tomater10029121
Ingefær shot med chili og frugter150209
Gulerødder20072301
8113395
Aftensmad
Kyllingeoverlår (rå)1160670
Hårdkogt helt æg (M/L)3237992
Cherry tomater8926109
Agurk1782084
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)2502481038
Grillet kyllingevinger1119498
Kyllingeunderlår (rå)1126528
9363919
Snacks
Banan2220921
Dessert
Toblerone mini292385
Marabou Creamy Biscuit452501047
Kæmpe Eskimo12401005
5822437
Energi i alt:254910672

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 247 g
Kulhydrater 184 g
Fedt 97 g