Kostplan d. 25. oktober 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Cherry tomater10029121
Peberfrugt10032134
Gulerødder10036151
Frikadeller (Svin)1109456
Kyllingeoverlår (rå)1123515
Kyllingeunderlår (rå)22521055
Solsikkekerner30198829
Broccoli10031130
8103391
Aftensmad
Flæskesvær (snack)402601089
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Olivenolie413691545
Mozzarella12811176
Spinat902188
Græskarkerner25148620
Oliven med mandler1964201758
Mandler1799414
17567352
Energi i alt:256610743

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 157 g
Kulhydrater 53 g
Fedt 187 g