Kostplan d. 25. oktober 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Kyllingeunderlår (rå)22521055
Solsikkekerner30198829
Broccoli10031130
Cherry tomater10029121
Peberfrugt10032134
Gulerødder10036151
Frikadeller (Svin)1109456
Kyllingeoverlår (rå)1123515
8103391
Aftensmad
Oliven med mandler1964201758
Mandler1799414
Flæskesvær (snack)402601089
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Olivenolie413691545
Mozzarella12811176
Spinat902188
Græskarkerner25148620
17567352
Energi i alt:256610743

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 157 g
Kulhydrater 53 g
Fedt 187 g