Kostplan d. 26. oktober 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Cherry tomater10029121
Gulerødder10036151
Saltet peanuts30171716
Olivenolie15135565
Mørksej12097406
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Broccoli10031130
6572751
Aftensmad
Olivenolie403601507
Hårdkogt helt æg (M/L)3237992
Brie ost2006942906
Flæskesvær (snack)35227950
Mozzarella12811176
Græskarkerner25148620
Spinat882084
19678235
Energi i alt:262410986

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 154 g
Kulhydrater 37 g
Fedt 207 g