Kostplan d. 2. november 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Cherry tomater10029121
Peberfrugt10032134
Gulerødder10036151
Minimælk20080335
Kyllingeunderlår (rå)22521055
Hårdkogt helt æg (M/L)3237992
Græskarkerner40237992
9033781
Aftensmad
Kærgaarden906112558
Cheddar revet ost753101298
Brie ost1334641943
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Græskarkerner40237992
Spinat882084
18007536
Energi i alt:270311317

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 148 g
Kulhydrater 42 g
Fedt 215 g