Kostplan d. 3. november 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Brie ost702441022
Ærter5035147
Broccoli10031130
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Græskarkerner40237992
Gulerødder10036151
Minimælk20080335
Makrelfilet i tomatsauce150212888
10334325
Aftensmad
Græskarkerner412431017
Mozzarella12621097
Sorte oliven106144603
Kærgaarden704751989
Cheddar revet ost50207867
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Spinat761771
15066305
Energi i alt:253910630

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 126 g
Kulhydrater 47 g
Fedt 199 g