Kostplan d. 7. november 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Brie ost1003491461
Cherry tomater20058243
Nakkefilet (rå)2504521892
Hvidløgsdressing2058243
9173839
Aftensmad
Græskarkerner37219917
Paranødder704591922
Cheddar revet ost35145607
Sorte oliven106144603
Mozzarella12621097
Hårdkogt helt æg (M/L)43161323
15456469
Energi i alt:246210308
Kalorier forbrændt: 170712
Difference: 22929596

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 137 g
Kulhydrater 28 g
Fedt 196 g