Kostplan d. 7. november 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Hvidløgsdressing2058243
Brie ost1003491461
Cherry tomater20058243
Nakkefilet (rå)2504521892
9173839
Aftensmad
Hårdkogt helt æg (M/L)43161323
Græskarkerner37219917
Paranødder704591922
Cheddar revet ost35145607
Sorte oliven106144603
Mozzarella12621097
15456469
Energi i alt:246210308
Kalorier forbrændt: 170712
Difference: 22929596

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 137 g
Kulhydrater 28 g
Fedt 196 g