Kostplan d. 4. november 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Cherry tomater10029121
Makrelfilet i tomatsauce130183766
Ærter10070293
Hårdkogt helt æg (M/L)43161323
Minimælk20080335
Brie ost702441022
Gulerødder10036151
Solsikkekerner1599414
Græskarkerner30178745
12355171
Aftensmad
Mandler704061700
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
5642361
Dessert
Flæskesvær (snack)1509744078
Energi i alt:277311610

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 175 g
Kulhydrater 56 g
Fedt 206 g