Kostplan d. 8. november 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Brie ost702441022
Røræg2203011260
Broccoli501667
Græskarkerner20118494
Solsikkekerner20132553
Cherry tomater10029121
Peberfrugt10032134
Gulerødder10036151
Minimælk20080335
9884137
Aftensmad
Grønne oliven med paprika135182762
Paranødder513351403
Cheddar revet ost1458243
Græskarkerner412431017
Mozzarella12621097
Hårdkogt helt æg (M/L)43161323
13965845
Energi i alt:23849981

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 123 g
Kulhydrater 52 g
Fedt 179 g