Kostplan d. 8. november 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Gulerødder10036151
Minimælk20080335
Brie ost702441022
Røræg2203011260
Broccoli501667
Græskarkerner20118494
Solsikkekerner20132553
Cherry tomater10029121
Peberfrugt10032134
9884137
Aftensmad
Mozzarella12621097
Hårdkogt helt æg (M/L)43161323
Grønne oliven med paprika135182762
Paranødder513351403
Cheddar revet ost1458243
Græskarkerner412431017
13965845
Energi i alt:23849981

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 123 g
Kulhydrater 52 g
Fedt 179 g