Kostplan d. 16. november 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Aftensmad
Mozzarella13251361
Cheddar revet ost61237992
Agurk1431667
Cherry tomater14341172
Gulerødder20072301
Hårdkogt helt æg (M/L)3237992
Chili228
Kyllingeunderlår (rå)56302638
15606531
Snacks
Paranødder16510824530
Energi i alt:264211062

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 175 g
Kulhydrater 51 g
Fedt 201 g