Kostplan d. 17. november 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Aftensmad
Hårdkogt helt æg (M/L)64741985
Græskarkerner33195816
Cheddar revet ost1405452282
Cherry tomater18754226
Gulerødder16961255
Mozzarella26452700
Chili228
Kyllingeunderlår (rå)56302638
Energi i alt:260610911

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 224 g
Kulhydrater 35 g
Fedt 174 g