Kostplan d. 20. marts 2017

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Hårdkogt helt æg (M/L)43161323
Solsikkekerner20125523
Olivenolie25225942
Cherry tomater501459
Emmentaler1505522311
Gulerødder501875
Peberfrugt501667
Ærter5035147
13015447
Aftensmad
Mayonnaise30210879
Cherry tomater12336151
Agurk1311459
Mozzarella13101298
Kyllingeoverlår (rå)13001256
Kyllingeunderlår (rå)1126528
Chili228
Sriracha (chili-sauce)302188
10194266
Energi i alt:23209713

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 148 g
Kulhydrater 37 g
Fedt 176 g