Kostplan d. 4. maj 2017

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Aftensmad
Revet pizzatopping1303911637
Hjertesalat1001667
Olivenolie1090377
Hårdkogt helt æg (M/L)86322646
Agurk1301459
Tomat20052218
Avocado46802847
Sriracha (chili-sauce)302188
Chili228
18987947
Snacks
Brie ost1003491461
Cha lua (Vietnamesisk pålæg)1403221348
Fiskeolie21875
6892885
Energi i alt:258710831

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 141 g
Kulhydrater 97 g
Fedt 241 g