Kostplan d. 23. maj 2017

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Aftensmad
Chili228
Sriracha (chili-sauce)302188
Mayonnaise704902052
Mozzarella1253101298
Hårdkogt helt æg (M/L)53951654
Kyllingeoverlår (rå)13001256
Kyllingeunderlår (rå)22521055
Spinat1002396
Cherry tomater15044184
Avocado1170712
Solsikkekerner20125523
Agurk1301459
Græskarkerner30178745
23249730
Snacks
Brie ost802791168
Energi i alt:260310898

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 154 g
Kulhydrater 43 g
Fedt 218 g