Kostplan d. 25. september 2017

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Gulerødder20072301
Boller i karry (hjemmelavet)3505002093
Grønkål5026109
Cherry tomater10029121
Ærter10070293
Ingefær shot med chili og frugter150209
Letmælk20090377
8373504
Aftensmad
Jasmin ris (ukogt)1505102135
Sriracha (chili-sauce)302188
Chili228
Agurk1501667
Grønkål5026109
Svinehjerte200220921
Nakkefilet (rå)90163682
Cherry tomater15044184
Hårdkogt helt æg (M/L)3237992
Kyllingeunderlår (rå)22521055
14916243
Snacks
Nutramino Protein Bar - Fitness World1237992
Dessert
Vindruer200124519
Ananas300120502
2441022
Energi i alt:280911761

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 214 g
Kulhydrater 291 g
Fedt 87 g