Kostplan d. 19. september 2017

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Gulerødder20072301
Ingefær shot med chili og frugter150209
Letmælk20090377
Kylling frikadeller3004802010
Torskerogn100100419
Hårdkogt helt æg (M/L)3237992
Blomkål10025105
Cherry tomater10029121
10834534
Aftensmad
Sriracha (chili-sauce)302188
Chili228
Agurk1501667
Grønkål5026109
Cherry tomater15044184
Hårdkogt helt æg (M/L)3237992
Nakkefilet (rå)120217909
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)240238996
Jasmin ris (ukogt)1505102135
13115489
Snacks
Nutramino Protein Bar - Fitness World1237992
Dessert
Ananas300120502
Energi i alt:275111518

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 212 g
Kulhydrater 266 g
Fedt 97 g