Kostplan d. 6. februar 2018

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Boller i karry (hjemmelavet)100143599
Hårdkogt helt æg (M/L)3237992
Schwartzbrot33381415
Peberfrugt10032134
Cherry tomater10029121
Gulerødder10036151
Ingefær shot med chili og frugter150209
Letmælk20090377
9553998
Aftensmad
Sriracha (chili-sauce)302188
Chili228
Broccoli501667
Kyllingeunderlår (rå)33781583
Jasmin ris (ukogt)30010204271
Agurk1001146
Grønkål5026109
Cherry tomater10029121
15036293
Snacks
Nutramino Protein Bar (Chocolate Cookie Dough)1210879
Dessert
Æble2104435
Energi i alt:277211606

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 142 g
Kulhydrater 407 g
Fedt 64 g