Kostplan d. 25. juni 2018

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Cherry tomater10029121
Ingefær shot med chili og frugter2100419
Letmælk20090377
Gulerødder10036151
Riskager med havsalt (øko)8217909
Torskerogn150150628
Hytteost 4.5% fedt120125523
Grønne bønner10040167
Schwartzbrot33381415
11254710
Aftensmad
Hårdkogt helt æg (M/L)43161323
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)2502481038
Jasmin ris (ukogt)2508503559
Agurk1001146
Sriracha (chili-sauce)302188
Chili228
Peberfrugt20064268
Cherry tomater10029121
15416452
Snacks
Knækbrød - Frokost (Wasa)105502303
Banan2220921
7703224
Energi i alt:343614386

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 192 g
Kulhydrater 506 g
Fedt 70 g