Kostplan d. 26. juni 2018

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Riskager med havsalt (øko)8217909
Cherry tomater10029121
Ingefær shot med chili og frugter2100419
Letmælk20090377
Gulerødder10036151
Schwartzbrot44501884
Laksefilet (rå)120193808
Kalkunbryst (rå)100114477
Ærter10070293
12995439
Aftensmad
Agurk1501667
Hårdkogt helt æg (M/L)3237992
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)2502481038
Jasmin ris (ukogt)2508503559
Sriracha (chili-sauce)302188
Chili228
13745753
Snacks
Banan1110461
Knækbrød - Frokost (Wasa)73851612
4952072
Energi i alt:316813264

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 194 g
Kulhydrater 452 g
Fedt 61 g