Kostplan d. 5. februar 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Gulerødder10036151
Cherry tomater10029121
Minimælk20080335
Krebinet (svinekød - hjemmelavet)3003871620
Torskefilet (rå)180130544
Majs5040167
Ærter5035147
7373086
Aftensmad
Agurk1221354
Sriracha (chili-sauce)4129121
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)2682651110
Kylling Inderfilet (rå)8475314
Chili314
Jasmin ris (ukogt)30010204271
Skyr pære og banan5004251779
Squash1001667
18447720
Dessert
Fastelavnsbolle50175733
Marabou mælkechokolade1206602763
8353496
Energi i alt:341614302
Kalorier forbrændt: 5782420
Difference: 283811882

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 208 g
Kulhydrater 459 g
Fedt 83 g