Kostplan d. 12. februar 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Aftensmad
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)4003961658
Kreatin - Bodylab2080335
Kartoffelskiver (Coop)2503051277
Hårdkogt helt æg (M/L)110158662
Schwartzbrot112220921
Okse entrecotes (rå)1754581918
Grønne bønner15045188
16626958
Dessert
FW protein bar chokolade & peanut60237992
Vingummi1204251779
Pink lady æble14572301
7343073
Energi i alt:239610032

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 169 g
Kulhydrater 231 g
Fedt 76 g