Kostplan d. 18. januar 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Aftensmad
Peberfrugt8024100
Avocado5080335
Agurk1161354
Jasmin ris (ukogt)32511074635
Kyllingeunderlår (rå)148232971
Grillet kyllingevinger2746193
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)236234980
Hårdkogt helt æg (M/L)110158662
Kløver Pære/banan Yoghurt150136569
Chili528
Skyr Naturel Levevis300180754
Kogte Kidney-bønner165162678
23749939
Dessert
Karamel is68214896
Energi i alt:258810835

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 155 g
Kulhydrater 344 g
Fedt 63 g