Kostplan d. 1. marts 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Ærter5035147
Gulerødder10036151
Cherry tomater10029121
Frikadeller (Kalv)2003901633
Hårdkogt helt æg (M/L)110158662
Minimælk20080335
Majs5040167
7683215
Aftensmad
Iceberg1002292
Gulerødder10437155
Chili314
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)2612581080
Jasmin ris (ukogt)2779423944
Kreatin - Bodylab41667
Agurk59625
12825367
Dessert
Æble13470293
Marabou mælkechokolade30165691
Kransekage1004361825
6712809
Energi i alt:272111392

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 146 g
Kulhydrater 377 g
Fedt 66 g