Kostplan d. 13. maj 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Aftensmad
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)200198829
Nakkefilet (rå)3869289
Kyllingeunderlår (rå)3576782839
Agurk25428117
Cherry tomater19657239
Jasmin ris (ukogt)35011904982
Grillet kyllingevinger5594394
Sriracha (chili-sauce)3030126
Chili114
23459818
Dessert
Banan2220921
Kit Kat Biscuit (2 fingers)1107448
Bodylab - Whey 100 - Chocolate Peanut Butter642431017
Pink lady æble2144603
Kreatin - Bodylab41667
7303056
Energi i alt:307512874
Kalorier forbrændt: 11955003
Difference: 18807871

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 181 g
Kulhydrater 417 g
Fedt 77 g