Kostplan d. 23. maj 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Aftensmad
Cherry tomater19557239
Agurk26329121
Kyllingeunderlår (rå)2207867
Grillet kyllingevinger2119498
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Kogte Kidney-bønner2402621097
Sriracha (chili-sauce)3030126
Chili114
Jasmin ris (ukogt)2006802847
Kyllingeoverlår (rå)1214896
17577356
Dessert
Skyr Naturel (Økologisk)250162678
Energi i alt:19198034

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 123 g
Kulhydrater 230 g
Fedt 50 g