Kostplan d. 14. juni 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Loppefrøskaller3058243
Skyr pære og banan5004251779
4832022
Aftensmad
Chili228
Cherry tomater12536151
Agurk1611875
Grillet kyllingevinger2187783
Kyllingeoverlår (rå)116232971
Kyllingeunderlår (rå)1602501047
Jasmin ris (ukogt)1505102135
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Sriracha (chili-sauce)3030126
14235958
Energi i alt:19067980

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 141 g
Kulhydrater 187 g
Fedt 56 g