Kostplan d. 14. juni 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Loppefrøskaller3058243
Skyr pære og banan5004251779
4832022
Aftensmad
Grillet kyllingevinger2187783
Kyllingeoverlår (rå)116232971
Kyllingeunderlår (rå)1602501047
Jasmin ris (ukogt)1505102135
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Sriracha (chili-sauce)3030126
Chili228
Cherry tomater12536151
Agurk1611875
14235958
Energi i alt:19067980

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 141 g
Kulhydrater 187 g
Fedt 56 g