Kostplan d. 29. juni 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Svinemørbrad (rå)2503251361
Rødbeder (rå)5026109
Minimælk20080335
Majs5040167
Ærter5035147
Gulerødder20072301
5782420
Aftensmad
Chili228
Iceberg15033138
Gulerødder10036151
Agurk2002292
Jasmin ris (ukogt)1003401424
Grillet kyllingevinger2153641
Kyllingeoverlår (rå)1703401424
Kyllingeunderlår (rå)1602501047
Sriracha (chili-sauce)302188
11975012
Dessert
Banan1110461
Energi i alt:18857892
Kalorier forbrændt: 111465
Difference: 17747427

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 152 g
Kulhydrater 175 g
Fedt 66 g