Kostplan d. 29. juni 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Svinemørbrad (rå)2503251361
Rødbeder (rå)5026109
Minimælk20080335
Majs5040167
Ærter5035147
Gulerødder20072301
5782420
Aftensmad
Kyllingeunderlår (rå)1602501047
Sriracha (chili-sauce)302188
Chili228
Iceberg15033138
Gulerødder10036151
Agurk2002292
Jasmin ris (ukogt)1003401424
Grillet kyllingevinger2153641
Kyllingeoverlår (rå)1703401424
11975012
Dessert
Banan1110461
Energi i alt:18857892
Kalorier forbrændt: 111465
Difference: 17747427

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 152 g
Kulhydrater 175 g
Fedt 66 g