Kostplan d. 20. september 2016

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Minimælk20080335
Cherry tomater10029121
Majs5040167
Ærter5035147
Gulerødder20072301
Frikadeller (Svin)33281373
Torskerogn2502501047
Ingefær shot med chili og frugter150209
8843701
Aftensmad
Sriracha (chili-sauce)302188
Gulerødder278100419
Agurk2112396
Cherry tomater13740167
Fuldkornspasta (ukogt)2006662788
Kyllingeoverlår (rå)1160670
Kyllingeunderlår (rå)33781583
Chili228
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
15486481
Dessert
Banan2220921
Energi i alt:265211103

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 218 g
Kulhydrater 289 g
Fedt 74 g