Kostplan d. 13. februar 2018

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Letmælk20090377
Hakket oksekød 6 - 10% (rå)150234980
Spidskål10027113
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Grønkål5026109
Schwartzbrot33381415
Jalepenos501459
Ærter10070293
Cherry tomater10029121
Gulerødder10036151
Ingefær shot med chili og frugter150209
10724488
Aftensmad
Chili228
Grillet kyllingevinger1128536
Kyllingeunderlår (rå)22521055
Jasmin ris (ukogt)2508503559
Agurk1001146
Grønkål5026109
Cherry tomater10029121
Sriracha (chili-sauce)302188
13195522
Dessert
Pomelo300108452
Energi i alt:249910463

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 143 g
Kulhydrater 359 g
Fedt 56 g