Kostplan d. 21. juni 2018

Profil: Kim Long Nguyen

Kostplanen er inddelt i måltider og fødevarer. Mængden af indtaget energi er angivet i både kcal og kJ.
Få mere indsigt i de forskellige fødevarer ved at klikke på de enkelte.


MåltidFødevaregstk.kcalkJ
Frokost
Broccoli10031130
Ærter10070293
Blomkål10025105
Cherry tomater10029121
Peberfrugt10032134
Riskager med havsalt (øko)4109456
Ingefær shot med chili og frugter2100419
Schwartzbrot33381415
Letmælk20090377
Kyllingeunderlår (rå)22521055
Gulerødder10036151
Røræg100137574
Sojabønner100130544
13795774
Aftensmad
Hårdkogt helt æg (M/L)2158662
Kyllingebryst - Tilsat 12% Vand (rå)225223934
Grønkål5026109
Agurk1001146
Sriracha (chili-sauce)302188
Chili228
Jasmin ris (ukogt)30010204271
14616117
Snacks
Knækbrød - Frokost (Wasa)63301382
Banan2220921
5502303
Energi i alt:339014193

Fordeling af makronæringsstoffer
Proteiner 197 g
Kulhydrater 499 g
Fedt 68 g